מן התקשורת

רבים בעולם, ממבקריה של ישראל, מכנים ומגנים אותה במילים: "מדינת האפרטהייד". אוניברסיטאות בעולם מקיימות אירוע המכונה "שבוע האפרטהייד", המכוון נגד ישראל. ובתל-אביב, ערכה השבוע "קרן ברל כצנלסון" וועידה בסיסמה: "נלחמים בגזענות". אורח הכבוד, היה פרדריק ווילם דה-קלרק, נשיא דרום אפריקה לשעבר. דה-קלרק, דמות היסטורית, החליט על קיצו של משטר האפרטהייד, כלומר, משטר ההפרדה בארצו בין שחורים ללבנים. האם ישראל היא מדינת אפרטהייד? עד כמה נגועה ישראל בגזענות? הנה מעט מן התשובות לשאלות הנוקבות האלה. כתבתו של יעקב אחימאיר.

(19/08/2015)
מאמר מאת יו"ר קרן ברל כצנלסון, דורון אלחנני: מי שנחשב לדברי בן גוריון ל"מורה הדור, המצפון והפה", נשכח והושכח. זו שכחה מכוונת ויזומה של המייצג, למה? כי היא נכונה מדי, הומנית מדי ומאד לא נוחה לשיח הגזעני והמתלהם המוכתב על ידי חלק ניכר "ממחוקיקנו"
(06/12/2014)
מאמר דעה מאת משה בן עטר: לפני כמה ימים הופעתי בחיפה בפני קבוצה של אנשי חינוך וחברה ערבים-ישראלים, ובדיאלוג שנמשך כמה שעות הם העלו בפני את כאבם ואת הרגשתם, שהמדינה דוחקת אותם יותר ומובילה את המגזר הערבי לתסיסה הולכת וגוברת.
ערביי ישראל הם הבעיה העיקרית שהחברה הישראלית חייבת להתמודד איתה. אחרי 67 שנות קיום המדינה, הם – כרבע מאוכלוסיית המדינה – עדיין מנוכרים למדינה ומלאי רגשות קיפוח. במידה ניכרת, זו היא תוצאת הכישלון של המדינה בחלוקה צודקת של משאביה.
(30/11/2014)
בפאנל בנושא חוק הלאום שנערך בבית ברל יצאה מגישת החדשות נגד החוק וקראה לסטודנטים הערבים שנכחו באולם להתנדב לשירות לאומי
(10/11/2014)
מנכ"ל המכללה החברתית כלכלית, רמי הוד, בראיון לתמי מולד חיו על תכנית המלגות לכלכלנים חברתיים - פרוייקט משותף עם קרן ברל כצנלסון וקרן פרידריך אברט.